pl  | en  

Firma INTROL PRO-ZAP w Ostrowie Wielkopolskim została założona w 1994 r. przez pracowników byłych Zakładów Automatyki Przemysłowej. Początkowo zajmowała się wyłącznie projektowaniem systemów automatyki. Stopniowo, w miarę rozwoju firmy, dochodziły dalsze usługi takie jak programowanie, montaż szaf sterowniczych, montaż obiektowy, uruchomienia systemów.

Istotnym punktem w historii firmy był rok 2001. Nastąpiła wtedy zmiana formy działalności przedsiębiorstwa, poprzez transformację dotychczas funkcjonującej spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponadto oddano do użytku nową siedzibę firmy. Kluczowe zmiany dotyczyły także zakresu działalności firmy, który rozszerzono poprzez wejście w obszar automatyzacji procesów wytwórczych. Rozpoczęto wtedy budowę stanowisk zrobotyzowanych, montażowych, testowych itp.

Nowe perspektywy otworzyły się przed firmą w 2008 roku poprzez wejście do Grupy Introl. Poprzez komplementarność działających w Grupie firm będziemy w stanie zaoferować naszym klientom znacznie większy zakres świadczeń, aż do generalnego wykonawstwa włącznie.

Przegląd ważniejszych wydarzeń w historii firmy

 

Rok

Wydarzenie

2018

Zmiana nazwy firmy z Zakład Projektowania Technologii i Automatyki PRO-ZAP Sp. z o.o. na INTROL PRO-ZAP Sp. z o.o.

2012 Otwarcie nowej hali produkcyjnej

2008

Przystąpienie do Grupy Introl

2001

Transformacja w PRO-ZAP Sp. z o.o.
Rozszerzenie profilu działalności o automatyzację procesów wytwórczych

1994

Rozpoczęcie działalności spółki
PRO-ZAP Sp. j.